Ali Bulaç’tan FETÖ itirafı: Hepsi kaçtı

Maznun Bulaç , “Bugün burada ‘FETÖ Terör Teşkilatı’ne aza olmak’ ve ’15 Temmuz alçak darbe girişimine taban hazırlamak ve bu istikamette yosunu oluşturmak’ suçlamasını suçlanıyorum. Benim için istenen ceza 15 sene artı 3’er kere ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası. Demek ki idam kaldırılmasaydı yeniden 15 sene artı 3’er kere idamla suçlanıyor olacaktım. Adalet sınan sabır taşı çatlamıyorsa ilahi inayet neticeyidir. Zira 6 yazısına yapılan atıfla bir yazar için istenen ceza ile 15 Temmuz’u tasarlayan ve 249 insanı şehit edenler içinde bütünü bütününe aynı ceza isteniyor” dedi.

“CEMAAT EFOR ZEHİRLENMESİNE UĞRADI” 

14 aydır tutuklu ve  66 yaşında olduğunu söyleyen Bulaç 50 yıldır yazı yazdığını ve sıhhat meseleleri olduğunu  belirterek , “Bence Gülen hareketi  cemaatken iyiydi. Hoş hizmetlere imza atıyordu. Zaman içinde makûsa dönüştü. FETÖ oldu. Onu methedenler, desteklediyenler kabahat ortakları değil, iyi niteliklerine hizmetlerine teveccüh gösterdiler, desteklediler. Bir defasında Cumhurbaşkanı şöyle sitem etmişti;  ‘Ne istediniz de vermedik?’ doğru her istediklerini alabiliyorlardı. Zira istedikleri iyi şeylerdi. Fakat cemaat Allah rızasına dönük hizmet yolunda dev adımlar atarken efor zehirlenmesine uğradı. Hormonal sihrime onlarda böbüre yol açtı. Her istediğimizi yaparız, yaptırırız vahmine kapıldı” diye konuştu. 

“…HAFTALIK RÜYA SEANSLARI UYDURDULAR”

“İyi amaçla onlara bağlananlara ‘Majörümüz bu hafta yeniden Hz. Peygamberi rüyasında görmüş’ diye neredeyse haftalık rüya seansları uydurdular. Böylece sadık rüya haberini istismar ettiler” diyen Bulaç, kendilerine bağlananlara da darbe yapacaklarını söylemediklerini ve insanları mağduriyete uğrattıklarını belirtti.

“HUKUKİ İKTİDARI VE SAYIN ERDOĞAN’I GÖZETTİM”

Karar kurarak 17-25 Aralık’ın ‘rüşvet ve yolsuzluk’ olduğunu yazmadığını belirten Bulaç, “AK Parti’yi yolsuzluk yapmakla yargılamadım. Genel üslubuma uygun ve gündemle alakalı tarihi, sosyolojik ve düşüncesi kıymetini inceleyen yazılar yazdım. Tenkitlerimi cemaat ismine veya onlara paralel güzergahta yapmadım. 2007 senesinde verilen e-muhtırada Ak Parti’nin yanında durdum. 2008 senesinde Ak Parti’nin kapatılmak istenmesine karşı çıktım. Sayın Erdoğan’ı gaye alan tek bir tenkit yazım olmadı.  Erdoğan’ın önerdiği Başkanlık sistemine karşı çıkmadım. Ak Parti’nin doğru bulduğum politikalarına destek verm. Gezi vakalarının başlamasından 2-3 gün sonra hükümete rağmen kalkışmaya dönüştüğünü, şiddet ve terörün bu işe bulaştığını yazdım. Hukuki iktidarı ve Sayın Erdoğan’ı gözettim. 11 Nisan 2016’da ‘Darbecilik pespayeliktir’ diye yazdım. Darbeye taban hazırlayan şahıs böyle bir yazı yazar mı?” ifadelerini kullandı.  

“LİKENI MÜHENDİSLİĞİ YAPMADIM”

Bulaç, “Ne yasa dışı bir fiilim oldu ne  FETÖ ne de başka yasadışı teşkilata aza oldum. Benim FETÖ tarafından azalığa kabul edilmem olası değildir. Gazetedeki köşemde ve yeri geldiğince konuşmalarımda Ulusal Görüş çizgisi ve Rahmetli Erbakan’ı korundum. Bu yapı ile bu çizgi arasında doku anlaşmazlığı olduğu herkesin bilindiği üzereyi. FETÖ’nün beni teşkilat azası yapması darbe girişiminde bana rol vermesi yaşamın banal akışına terstir. 50 sene fikir ve yazı yaşamımda her din, inanç, kavmi grup, mezhep ve sosyal sınıftan insanların hürce, ahlaki içtenlik hak ve hakla sulh içinde bir arada yaşayabileceği idealini dile getirdim. Darbelere, askeri vesayete, ihtilallere, şiddete ve teröre, otoriter ve totaliter rejimlere karşı oldum. Yazılarımın tamamının hesabını vermeye hazırım. Tekerrür ediyorum yazılarımda Recep Tayyip Erdoğan’ı, Ak Parti’yi veya bir başkasını yolsuzluk yapmakla yargılamadım. Yosunu mühendisliği yapmadım. Darbe sempatisi dinlemedim. Varsa kanıt iddia makamı göstersin” diye konuştu.

“DIŞI ZİYNETLİ CEMAAT VAZOSU”

Bulaç, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, 40 senelik bir yapının illet ve ayıplarını ortaya çıkardığını belirterek, “Dışı hayli ziynetli cemaat vazosu, 15 Temmuz’da bir darbe ile yere rüyaydı, paramparça oldu. İçinden surat kızartıcı ayıplar, yanılgılar, illet ve cürümler orta yere saçıldı.” ifadelerini kullandı.

HEPSİ KAÇTI

Medya sektöründeki FETÖ içinde ehemmiyetli sayılacak bir hayli şahsın aylar evvelinden pılını pırtını toplayıp yurt dışına çıktığını anlatan Bulaç, geriye amele kararında kullanılan, her şeyden habersiz kimselerin kaldığını iddia etti. 

“HUKUKA GÜVENİYORUM”

15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet dileyen Bulaç, “Allah bize bir daha böyle bir musibet yaşatmasın. Darbeci katil teşkilatı lanetliyorum. Ben onlardan beriyim. Onlar da benden beri olsun.Kendime ve haka istinaden kaçmadım. 27 Temmuz 2016’da Vatan Emniyete teslim oldum. Hukuka güveniyorum” diyerek tahliyesini ve salıverilmesini istedi.  Mahkeme maznun korunmalarıyla devam ediyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

firma iletisim