Ormanda kaybolan Rus anne ve kızı 8 saat sonra bulunabildi

Kiriş Semti’ndeki lüks bir otelde tatil yapan 34 yaşındaki Anna Gosteva ve 14 yaşındaki kızı kızı Olga Vostretsova dün öğleden sonra saat 15.00 sıralarında yürüyüş patikasını takip ederek Çalıştepe-Kocaburun mevkiini dolaşmak istedi ancak bir saat sonra anne-kız ormanlık alanda yollarını kaybetti.
Anne kız, oteli aramak yerine geri dönüş yolunu kendi gayretleriyle bulmaya çalışınca saatler geçti ve hava kararmaya başladı. Bunun üzerine panikleyen anne Anna Gosteva, kaldıkları oteli cep telefonuyla arayarak kaybolduklarını bildirdi. Otel yetkililerinin arama çalışmalarını basitleştirmek için “Etrafınızda ne görüyorsunuz? Ne dinliyorsunuz?” suallerine Anna Gosteva “Yalnızca Ay’ı görüyoruz. Azıcık da müzik sesi dinliyoruz” diye yanıt verince, kayıp turistlerin çukur bir yerde mahsur kaldıkları anlaşıldı.

5 kmlik alanda arama
Kayıp anne-kızı bulmak için polis ekipleri evvel Çalıştepe’nin Bayraktepe doruğuna çıktı. Burada orman itfaiyesinin yangın gözetleme misyonlusundan bilgi alan polisler, ormanlık alanda yaptıkları aramadan eli boş döndü. Bunun üzerine, kayıp turistlerin kaldıkları otel yakınından başlayarak aranmasına başlandı. Kiriş Semti’nden başlayarak Kemer Merkez Semti’nde sona eren 5 kmlik yürüyüş parkuruna giren polisler bir yandan adlarını seslenerek, öbür yandan düdük çalarak turistlerden bir karşılık bekledi ancak bir yanıt alamadı.

Polisler buldu
Telefonla tekerrür erişilen turistlerin, yerlerini belirli etmek için yanlarında bulunan resim cihazının flaşını patlatmaları da netice vermedi. Bir müddet sonra telefon bağlantıyı da kesildi. Bunun üzerine iki kola parçalayarak arama çalışmasına devam eden polis ekipleri, öbür yandan da Antalya Şehir Afet ve Acil Vaziyet Müdürlüğü’ne (AFAD) haber verdi. AFAD arama kurtarma takımı hazırlıklarını bitirip Kemer’e gelmek üzere harekete geçmek üzereyken Çalıştepe’nin üzerindeki daha önceki deniz feneri bölgesine erişen polis ekibi, Anna Gosteva ve kızı Olga Vostretsova’yı mahsur kaldıkları yerde buldu.
Bedenlerinde rastgele bir yaralanma bulunmayan turist anne kız, saatlerdir susuz kaldıktan sonra polislerin ikram ettiği suyu kana kana içti. Turistler daha sonra kaldıkları otele götürüldü.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

firma iletisim