Silahın namlusunu kendine çeviren bayan, eşinin yaşamını kurtardı

Vaka, Ankara’nın Keçiören ilçesi Atapark Semti’nde alana geldi. 1 sene evvel polis memuru olarak emekli olan 53 yaşındaki Nuri Şemir market açtı. İddiaya göre, semtte oturan bir yurttaş veresiye ile alışveriş yaparak böldü. 3 ay evvel tekerrür markete gelen birey sigara istedi. Market şirketçisi Şemir ise, sigara veremeyeceğini belirtti. Bunun üzerine yazar kasanın yanına gelen birey elindeki sert cismi kafasına vurmakla tehdit etti. Şemir’in, emekli polis olduğunu söylemesi neticeyi alıcı, ‘senin ile görüşeceğiz’ diyerek marketten böldü.
Bayram sabahı aynı kişi yanında dostu ile gelerek sigara istedi. Nuri Şemir ise, ‘marketi yeni açtığını sigaraların kutudan çıkarmadığı için veremeyeceğini’ söyledi. Müzakerenin gelişmesi üzerine Şemir, belindeki ruhsatlı silahı göstererek marketten bölmelerini istedi. Kişi, Şemir’in boşluk anında yumruk atarak yere düşürdü. Öbür dostu ise, Şemir’in belindeki silahı almak istedi. Sesleri dinleyen eşi Bahar Şemir ve çocukları saldırganlara müdahale ederek market dışına çıkardı. Münakaşa dışarıda devam etti. Polisi aradıklarını ve davacı olacaklarını söyledi. Müzakerenin tekerrür gelişmesi üzerine saldırganlar, Şemir’in darp etmeye başladı. Saldırganlar, Nuri Şemir’in elindeki silahın namlusunu boğazını yasladı. Müzakereye dahil olan Bahar Şemir, silahın namlusunu kendisine çevirerek ‘beni vurun ama eşimi vurmayın’ diyerek bağırdı. Bunun üzerine saldırganlar ‘markete suskun biçimde girip hiçbir şey olmamış gibi davranacaksınız’ diyerek silahı vazgeçti. Daha sonra bireyler, minibüse binerek vaka yerinden böldü. Vaka yerine çağırılan polis analiz başlattı.
3 ay evvel de tehdit edildiğini anlatan emekli polis memuru Nuri Şemir, şunları aktardı:
“Takribî 3 ay evvel adını bugün bildiğim Aslan adındaki kişi bir iki sefer gelerek mahsul aldı. Bazen parasıyla bazen de veresiye ile aldı. Tekerrür gelerek veresiye olarak mahsul istedi. Vermeyeceğimi belirttim. ‘Nasıl veremezsin’ diyerek tehdit etti. Sabah erken saatlerde yanında dostu ile birlikte geldi. Sigara istediler. Kutudan çıkarmadığım için yok dedim. Yanında gelen birey yanıma gelerek ’nasıl yok’ diyerek yumruk attı. Almış olduğum darbe tesiriyle sırt üstü ekmeklerin üstüne rüyaydım. Kişi yerde bana vurmaya devam ederken Aslan adındaki birey ise, polis olduğumu bildiğinden elini belimdeki silaha atarak almaya çalıştı. Eşim ve çocuklarım yetişerek dışarıya çıkardık.”
Elindeki silahı boğazına yasladıklarını ve eşi sayesinde kurtulduğunu ifade eden Şemir, “Dışarıya çıktık. Durun nereye gidiyorsunuz polis çağırdık dediğimizde tekerrür geri döndüler. Ben de bu sırada üstümü düzenlemek için elimdeki silahı çıkardım. Şayet üzerimden kazançsanız ‘vururum’ dedim. Fırsattan istifade üzerime gelerek yere yatırarak elimdeki silahı boğazıma çevirerek vurmaya çalıştı. Bu sırada eşim yetişerek silahın namlusunu kendisine çekti. Bunun üzerine bireyler vazgeçeceğim siz de bir şey yapmayacaksınız dedi. Sonra minibüse binerek gittiler. Biz de karakola giderek şikayette bulunduk. Bireyler hakkında legal operasyon yapılmasını istiyorum. Bu gasptır. Buraya maksatlı olarak geldiler. Sigara isteme mazeretti gerçeğinde.”

Silahın namlusunu kendine çevirdi
Eşinin canına kast etmek için geldiklerini söyleyen Bahar Şemir, “Ben arkada oturuyordum. Öne geldim baktım eşim iki birey üstünde vuruyorlardı. Müdahale ettim. Çok bağırdım, çığlık attım, peşinden koşturdum. Dışarı çıktılar tekerrür eşime müdahale ettiler. Yere attılar hırpaladılar. Boğazına silahı yasladılar, canına kast ettiler. Ben silahı kendime çevirdim. ‘Beni vur ama eşimi vurma’ dedim. Bireyler vazgeçeceğim siz de bir şey yapmayacaksınız dedi. Sonra minibüse binerek gittiler” dedi.
Hadiseye şahit olan çocukların psikolojilerinin bozulduğunu anlatan Şemir, “Her şey mazeretti. Bugün gelmelerin sebebi eşimin canına kast etmek içindi. Sigarayı gerekçe edip, eşimi darp etti. Çocuklar hadiseye tanık olarak psikolojilerinin bozulduğunu” söyledi.

Ömer Çetin – Fatih Erdoğan 

 

var meta = document.createElement(‘meta’); meta.name = “referrer”; meta.content = “no-referrer”; document.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(meta);

jwplayer.key=”N8zhkmYvvRwOhz4aTGkySoEri4x+9pQwR7GHIQ==”;
jwplayer(“BotExtraPlayer59ad31a5981bd”).setup({
file: ‘//video.cdn.iha.com.tr/Contents/files/2017/36/fb8200729bac42335d21714bb0cfa77a.mp4’,
image: ‘http://image.cdn.iha.com.tr/Contents/images/2017/36/2162406.jpg’,
type: “video/mp4”,
primary: ‘html5’,
width: ‘100%’,
height: ‘360px’,
abouttext: ‘Botextra çoklu bot sistemi’,
aboutlink: ‘//botextra.com’,
});

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

firma iletisim